A búzafűlé bevitelét követő jótékony hatások:
jó hatással van az emésztő rendszerre
gyógyítja a székrekedést
lúgosítja a szervezetet („méregtelenítő” hatás)
segíti a klimaxot kezelni

Adatai más ételekhez viszonyítva 
A búzafűléről a legismertebb és leggyakrabban emlegetett vélemény, hogy 1 uncia préselt búzafűlé kb. 1 kilogramm zöldség tápértékével egyezik meg (aránya így 1:35), és még így is a belőle elérhető vitaminés ásványi anyag tartalma magasabb, mint pl. a brokkolié vagy a spenóté.
Egy másik gyakran emlegetett állítás, amit Schnabel készített el a ’40-es években kimondja, hogy „6,8 kg (15 font) búzafűlé az egyenlő 158,76 kg (350 font) tápanyagokban gazdag kerti zöldségekkel”, így az arány 1:23. Schnabel tanulmánya viszont nem köti ki az állagát, de tudjuk, hogy Ő szárított búzafűvet használt a felméréshez (a kutatásokhoz és a tápanyagvizsgálathoz).
B17-vitamin a rák ellen 
A búzafű 250-300 mg/kg laetrilt tartalmaz.
A B17-vitamin egy olyan vegyület, melynek hatása a mai napig kérdések övezik. Orvosi körökben kételkednek az anyag gyógyhatásában, vannak, akik komolyabb eredményeket várnak még el, míg a természetgyógyászok egy része kiáll mellette. Ma már nem is tekintik vitaminnak.
Története két személy nevéhez fűződik. Ernst Theodor az 50-es évek elején a különböző népcsoportok étkezési szokásait vizsgálva fedezte fel a laetrilnek/amigdalinnak megnevezett vegyületet. Viszont az igazi áttörést Ann Wigmorenak sikerült elérnie a Hippokratész Egészségügyi Intézetében, ahol daganatos betegekkel fogyasztatta a B17-et tartalmazó búzafüvet, ahol látványos javulást, és eredményeket értek el.
A laetril nem más mint egy különleges ciánvegyület, mely tartalmaz benzaldehidet, ciángyököt és egyéb cukortartalmú részeket. Ilyen tartalommal a búzafüven kívül csak a különböző csonthéjasok (mandula, sárga-, és őszibarack, cseresznye és szilva) magja rendelkezik.
Kutatások szerint a B17 azáltal fejti ki gyógyító hatását, hogy a szervezetbe bekerülve az egészséges sejtek számára tápanyagot szolgáltat - a sejtekben található rodonáz enzim segítségével lebontja -, még a daganatos sejtekben az említett enzim hiányában a ciánvegyület és a benzaldehid sejtpusztító hatását kifejtve roncsolja a rákos sejteket. A rodonáz enzim csak egy határértékig képes detoxikálni aciánvegyületet. A túlzott laetril fogyasztás toxikus hatásokat válthat ki a szervezetben, de a különböző B17-tartalmú ételek, és étrendkiegészítők a cianidtartalom határértékének századrészét tartalmazzák.

Méregtelenítő és fogyasztó hatás
A búzafű immunredszer erősítő hatása mellett nagyon sokan méregtelenítő tulajdonsága miatt is préselik és fogyasztják. Egy helyesen összeállított étrend kiegészítve a búzafűlével, segít rendezni azanyagcserét, így megszabadítja a szervezetet a káros anyagoktól. A benne lévő enzimek, ásványi anyagok és vitaminok elősegítik, hogy a sejtaktivítás élénküljön, és a káros anyagokat a szervezet nezsírként ratkározza el, hanem eltávolítsa. Ennek hatásaként jelentkezik a fogyás, mint "mellékhatás". Azon fogyasztók, kik méregtelenítő kúrába kezdenek, a lerakódott salakanyagok felszabadulnak, és távoznak a testből. Az így felerősödő, és normalizálódó sejtaktivitás hatására az anyagcsere rendezettebb és rendszerezettebb lesz

Klorofill 
A hemoglobin a vörösvértesteink alkotóeleme. A vörösvérsejtjeink szállítják az életbenmaradáshoz nélkülözhetetlen oxigént minden egyes sejtünkhöz. Kutatások támasztják alá, hogy a vörösvértestekfelépítése egy molekulában tér el a növényi klorofilltól, ez pedig a központi mag. Míg a "növény vére" magnézium központú, addig a hemoglobin ásványi vaselemet tartalmaz. További elemzések eredményeként bizonyítottá vált, hogy a természetes klorofill bejuttatásával emelhető a vérben megtalálható hemoglobinok száma. Így a magasabb vörösvérsejtszám a szervezetben jobb vérkeringést, tökéletesebb oxigénellátást, és a test gyors tisztulását eredményezi, de ennek köszönhetően már sikereket értek el vérzékeny betegek kezelésében is.

 Lisztérzékenyek, gyermekek, várandósok
Lisztérzékenység esetén csak napi 1 adaggal induljunk, és figyeljük testünk reakcióit, súlyosság függvénye de nagy valószínűséggel nem vált ki allergiás reakciót. Gyermekek felnőtt felügyelet mellett fogyaszthatják (6 éves kor felett javasoljuk), várandósok ne lépjék túl a napi 1 adagot.

 Jótanácsok
Mivel a búzafű élelmiszer, így bármi mellett (gyógyszer, táplálékkiegészítő) fogyaszthatjuk. A búzafűlétől függetlenül javasolt napi 2 - 2,5 liter víz elfogyasztása, mely a méreganyagokat is kiszállítja a szervezetből.

 

Ásványi anyagok
 
A búzafűben található több mint 90 féle ásványi anyag és nyomelem közül a legfontosabbak a következők:
Vas: a búzafűlében bőven található, mely a vörösvértestek kialakulásához szükséges, hiánya vérszegénységet okoz. A vasban bővelkedő vér több oxigént tud szállítani a sejtekhez, így hozzájárul a frissességhez, megelőzi a szenilitást. Kísérletek mutatták ki, hogy a búzafűlé kezelések néhány nap alatt képesek akár a vörösvérsejtek számának megduplázására is.
Nátrium: segíti az emésztést, a kiválasztást. Szabályozza a folyadékmennyiséget a testben, a vízháztartást.
Magnézium: részt vesz a kiválasztásban és a jó izomműködés és a belek épsége miatt fontos. A csontok és a fogak egyik alkotóeleme.
Kálium: a „fiatalság ásványa” erősíti az izmokat, szépíti a bőrt, kontrollálja a testsúlyt;
Kalcium: az erős csontok és fogak felépítője, szabályozza a szívverést;
Cink: inzulin alkotórésze, valamint a hajnövekedés, májfunkció, fehérje szintézis miatt is fontos.
Nyomelemek: pl.: szelén: elsőrangú antioxidáns.

 

Vitaminok
 
Sok B-vitamint tartalmaz B1-től a B12-ig. Ezekből ugyan mennyiségileg kevesebbre van szükségünk, azonban a folyamatos ellátás nagyon fontos. A B-vitamin energiát ad, támogatja az idegrendszert és az emésztőrendszert. Az agy és a test szabályos fejlődéséhez, valamint a mellékvese működéséhez szükséges.
Jelentős a B-17 (laetrille, amigdalin) tartalma.
Az egyik leggazdagabb A- és C-vitamin forrás.
Több A-vitamint tartalmaz, mint a zöld saláták, gyümölcsök. Fontos a normális növekedéshez, a jó látáshoz és szaporodáshoz. Ráadásul mivel itt az A-provitaminjáról a karotinról van szó, ez semmilyen mennyiségben nem mérgező, szemben a májban, halzsírban, és a legtöbb táplálék-kiegészítőben található A-vitaminnal, ami májunkban felhalmozódva túladagolás esetén mérgezővé válik. Több C-vitamint tartalmaz, mint a citromfélék, többet a szokványos zöldségeknél. A C-vitamin fontos a bőr, fogak, íny, szem, izmok, ízületek épségéhez.
Egyenlő arányban gazdag, F-, K- vitaminokban.
Az E-vitamin zsírban oldódó vitamin, antioxidáns hatása elismert, védi a szívet. Elegendő E- vitamin nélkül izomsorvadás jön létre.
Ezen kívül találunk még a búzafűben jelentős mennyiségű D-, H-, és K-vitamint is, így összességében egy vitaminokban páratlanul gazdag tápláléknak tekinthetjük ezt a zöld levet.
A kolin tulajdonképpen a B-komplex egy tagja, pusztán amiatt nem sorolják mégsem a B-vitaminok közé, mivel nemcsak külső forrásból tud szervezetünk hozzájutni, hanem képes szintetizálni is azt. A kész kolin vitamin nagy mennyiségben megtalálható a búzafűlében. A kolint (choline) nemrégiben minősítették alapvető fontosságú tápláléknak, mivel számos fontos biológiai folyamatban vesz részt.
 
 
Fehérje
 
A búzafűben valamennyi - a szervezet számára fontos - fehérje nagy mennyiségbenmegtalálható. Tizenhétféle aminosavat tartalmaz, tökéletes fehérjeforrás, mert az összes esszenciális aminosav a megfelelő arányban lelhető fel benne.
A víz mellett a fehérje a legbőségesebb tápanyag a testben. A test szárazanyag tartalmának több mint 50% fehérje, tehát elmondhatjuk, hogy egy igen jelentős építőköve az emberi szervezetnek. A testünk csak az elfogyasztott fehérjékből tud újabb sejteket szintetizálni.
A fehérjék úgynevezett aminosavakból állnak. Az aminosavak többfélék lehetnek, de van köztük kilenc olyan, amely kiemelt figyelmet követel. Ezek az úgynevezett létfontosságú, vagyis esszenciális aminosavak, melyeket szervezetünk nem tud előállítani, és ezért különösen fontos, hogy táplálékunk – a megfelelő arányban – folyamatosan tartalmazza azt. Hiányukban a testünk képtelen újratermelni a sejteket, hiánybetegségek, zavarok keletkezhetnek a különböző szervek működésében, és gyorsulnak az öregedési folyamatok.
A búzafű tartalmaz minden esszenciális aminosavat, sőt még ezen kívül is jó néhányat.
 
Esszenciális aminosavak és hatásuk:
 
lizin – öregedésgátló, immunerősítő;
izoleucin – növekedéshez, szellemi frissességhez elengedhetetlen;
leucin – elevenséget, éberséget, koncentrálóképességet ad;
triptofán – vörösvérsejtek képzésében, az egészséges bőr és haj felépítésében vesz részt;
fenilanilin – pajzsmirigy működését, hormonok- pigmentek képzését segíti;
treonin – anyagcsere szabályozásban, emésztésben, felszívódásban van szerepe;
valin – összehangolja az izomműködést, és nyugtatja az idegeket;
metionin – elősegíti a vese és a máj tisztulását;
hisztidin – a hallást és az idegek működését befolyásolja.
 
További jelentős aminosavak a búzafűben, melyek beépülnek szervezetünkbe:
 
alanin
arginin
aszparaginsav
glutaminsav
glicin
prolin
szerin
tirozin
 
A búzafű fehérje tartalma mintegy 25 százalék, míg a tojás vagy a hús fehérje tartalma 16%.
Azonban nem elég, ha egy élelmiszer sok fehérjét tartalmaz, biológiailag is aktívnak kell lennie.
A gabonafűben levő fehérje sokkal könnyebben emészthető, mint a húsban található. A zöldségekben és gyümölcsökben található fehérjék feldolgozhatók, és - a hússal ellentétben - nem okoznak sok krónikus betegségért és rákért is felelőssé tehető savas környezetet a szervezetben.
A fehérjék fogyasztásánál nem csak a biológiai vegyértékre, hanem arra is gondolni kell, hogy az állati eredetű fehérjékkel egy időben nagy mennyiségű nem kívánt kísérőanyag is kerül szervezetünkbe: a purin, koleszterin és zsírok. A húsban levő purin a húgysav fő forrása. Ez a vesékben, az ízületekben és az inakban raktározódik el, ha túlzottan felhalmozódik, vesekövet és köszvényt okoz.
A tiszta fehérjekészítménnyel ellentétben a gabonafű még nagy adagban sem károsítja a vesét.
 
Az aminosavak egyenesen a vérben szívódnak fel - itt semlegesítik a mérgező elemeket (pl.: nikotin, higany, stb.) úgy hogy átváltoztatják őket oldhatatlan sókká.
Az aminosavak felelősek a sejtutánpótlásért, a hormontermeléstől kezdve az izmok, a vér és egyéb szervek felépítéséig. Felelősek még az immunrendszer működéséért, a jó májműködéséért, a sejtek regenerálódásáért.
Akárcsak egyetlen aminosav hiánya is allergiát, kevés energiát, idő előtti öregedést eredményezhet!
 
 
Enzimek
 
A búzafűben megtalálható enzimek sokasága, amelyek az emberi szervezetben lejátszódó percenkénti sokmillió biokémiai reakciót vezénylik és ellenőrzik. A búzafűlé magas enzimtartalmának köszönhetően azonnal reakcióba lép a mérgekkel, és a gyomorban összegyűlt nyálkával.
 
Az enzimek a gabonafüvek legfontosabb alkotórészei.
Ezek adják élelmiszereink életerejét, és szükségesek sok kémiai és biológiai folyamat lezajlásához és gyorsításához.
 
A friss gabonafű többek között a következő enzimeket tartalmazza.
 
antioxidánsok: szükségesek a sejtlégzéshez, megkötik a szabadgyököket, csökkentik az érfalak károsodását, a bőrön levő ráncokat. Az antioxidánsoknak ezenkívül még öregedésgátló és egészség-elősegítő hatásuk is van.
proteázok - elősegítik a fehérjék emésztését
citokróm-oxidáz - antioxidáns, a sejtlégzés elengedhetetlen eleme
amiláz - elősegíti a keményítő és a cukrok emésztését
kataláz: megelőzi a sejtek elsavasodását;
lipáz - zsírbontó enzim
fikocianin - segíti a vérképzést
transzhidrogenáz - segít a szívizomzatnak
SDO (szuperoxid-diszmutáz) - valamennyi sejtben megtalálható, fékezi a sejtöregedést, szabadgyökfogó
peroxidáz: segíti a savak semlegesítését a szervezetben;
abscis acid (ABA): oldja a daganatok azon bevonatát, melynek a falósejtek előli rejtőzködés a feladata;
melatonin: ez a hormon az összes életfolyamatról "gondoskodik". Fiatalító hatása az általa kedvezően befolyásolt folyamatok - főleg az immunrendszer erősítésének - következménye.
 
Szervezetünkben lévő enzimeknek sokáig csak katalizátor szerepet tulajdonítottak, viszont manapság a tudósok már úgy gondolják, hogy az enzim több puszta kiegészítő anyagnál: maga az életerő! Tulajdonképpen minden cselekvés a gondolkodástól kezdve, az emésztésen, a mozgáson át a sebek gyógyításáig enzimek ezreinek a tevékenységét igénylik.
Ezek az enzimek az étrendbe beiktatva pótolják a testben előállított, belső enzimeket, meghosszabbítva azok élethosszát. Érdekes megjegyezni, hogy amikor ezek az enzimek mennyiségben és erősségben hanyatlanak, a test egyre kevésbé tud elbánni a nehéz zsírokkal, a fehérjékkel és a fölösleges kalóriákkal. Ez felelhet a túlsúlyból és a korai öregségből adódó gondokért, amelyek manapság annyi embert gyötörnek.
Ezen kívül az ételek megfelelő emésztésében is részt vesznek. A búzafülé magas enzimtartalma miatt azonnal reakcióba lép a mérgekkel, és a gyomorban összegyűlt nyálkával.
A búzafűlében található enzimek aktív összetevői többek között tisztítják a vért, semlegesítik a sejtekben tárolt mérgeket.
 
 
Klorofill
 
Sejtjeink a klorofilltartalmú ételeknek köszönhetően több oxigénhez jutnak, mivel a klorofill segíti a hemoglobin képződését, így indirekt módon javítja a szervezetben az oxigészállítást. A klorofillnak hihetetlenül sokrétű hatása van, pl. frissebb lesz tőle a bőr, megnövekszik a sejtek energiája.
A füvekből frissen elkészített ital tehát a szervezet regenerálódásához szükséges energiát tartalmaz.
 
Végeredményképpen a klorofill hozzájárul sejtjeink jobb és intenzívebb oxigénellátásához!
A búzafűlé egyedülállóan magas klorofill tartalma miatt jelentősen dúsítja a vérünket oxigénnel, a sejtek oxigén ellátása javul, így a gyulladások megszüntetésében komoly szerepe van. Az oxigén javítja az agy működését.a vérnyomásban és a szívbetegségekben is hatásos, mivel javul a vérkeringés, és a sejtek vérellátása.
Erősíti a sejteket, méregteleníti a májat, a szennyezést okozó elemeket gátolja. A test minden sejtjének energiát és tápanyagot szállít a véráram útján. Lassítja az öregedést, valósággal megfiatalít.
 
A klorofill előnyei három fő kategóriába sorolhatók:
 
Tisztít
A klorofillnak antibakteriális hatása van a sérülésekre, és gombásodás gátló hatása az emésztőszervekre. Számos mérget ellensúlyoz a szervezetben.
Elősegíti a bélflóra működését, és hozzájárul a máj tisztításához.
Méregtelenít, regenerál, véd a környezeti ártalmak, a rákkeltő anyagok ellen.
 
Gyulladáscsökkentő hatása van
Ízületi gyulladás, gyomorfekély, torokgyulladás és más gyulladásos betegségek hatásait képes ellensúlyozni.
 
Táplál, felépíti a vért
A klorofill tisztítja, újítja a vért.